Зв'язок
    • Замовити розрахунок

      15% на потреби ЗСУ!

      Вкажіть Ваш мобільний і ми передзвонимо

      Як чистити пральну машину: покрокова інструкція

      Як почистити пральну машинуТаблетки для чищення пральної машини не виконують повну очистку всіх куточків вашого обладнання, особливо там де розповсюджується пліснява та грибок. Використовуйте побутові засоби щоб відмити пральну машину до ідеального стану.

      Іноді спадає на думку, що пральна машина, яка регулярно наповнюється мильною водою, повинна очищуватися в процесі прання самостійно. Нажаль, пральні машини не очищуються самі, особливо якщо ви перете в холодній воді, як багато з нас робить в наші часи. При неправильному догляді в пральній машині з’явиться пліснява, грибок та бактерії, через які вона буде мати неприємний запах та буде некоректно прати одяг та білизну.

      Як відмити пральну машину: частота генерального очищення

      В більшості випадків треба робити генеральне чищення пральної машини раз на місяць. Бувають випадки, коли вам знадобиться робити це частіше, наприклад, коли ви побачите брудне кільце в верхній частині барабану або навколо прокладки дверцят, або кожного разу, коли чоловік автомеханік і ви перете брудну робочу одежу з плямами моторної олії чи мазуту. У вологому середовищі або в будинках без кондиціонеру пральна машина може частіше пахнути пліснявою. Ви можете проводити генеральне чищення пральної машини рідше, використовуючи таблетки для очистки пральних машин, але вам все одно доведеться чистити ущільнювач та кришку щомісяця.

      Як почистити пральну машину з вертикальним завантаженням

      Необхідний час: 10 хвилин + 2 цикли прання.

      Чищення пральної машини з вертикальним завантаженням попередить появу неприємного запаху, ліквідує плісняву та грибок, а також видалить відкладення бруду.

      Обладнання та матеріали, які вам знадобляться:

      • мікрофібри;
      • стара зубна щітка або щітка з м’якими щетинками;
      • відро або глибока миска;
      • рушники;
      • дистильований білий оцет;
      • універсальний миючий спрей;
      • харчова сода.

      Крок 1. Очистіть резиновий ущільнювач

      Змішайте 1 стакан гарячої води та 1 стакан білого оцту. Змочіть мікрофібру в розчині та протріть тверду гумову прокладку в верхній частині пральної машини. Після того як ви видалили всі відкладення бруду, протріть прокладку чистою вологою мікрофіброю. Ніколи не використовуйте чистий оцет для чищення гумового ущільнювача – він може його пошкодити.

      Крок 2. Очистіть лоток для завантаження миючих засобів

      Якщо лоток для порошку та кондиціонеру знімається, виміть його та промийте в раковині гарячою мильною водою. Використайте стару зубну щітку, щоб видалити бруд в куточках. Промийте та дайте лотку висохнути. Поки він сохне, очистіть його місце в пральній машині вологою мікрофіброю. Після висихання, встановіть його на місце.

      Крок 3. Очистіть бак та кришку пральної машини

      Запустіть цикл прання в режимі найвищої температури при максимальному рівні води. По мірі заповнення баку додайте 2 стакани білого оцту, але не додавайте пральний порошок або інші миючі засоби. По завершенню циклу відкрийте кришку та очистить її універсальним миючим засобом.

      Крок 4. Очистіть мішалку

      Якщо у вашої пральної машини з вертикальним завантаженням є центральна мішалка, зніміть її та протріть зовні та всередині за допомоги універсального спрею та мікрофібри. Використайте ножиці, щоб акуратно відрізати всі спутані нитки чи волосся, які ви побачите застряглими в мішалці, а потім поверніть її на місце.

      Крок 5. Промийте пральну машину

      Кроки 3 та 4 розмочили прихований бруд. Щоб завершити генеральне чищення та дезодорацію пральної машини з вертикальним завантаженням, додайте 1 стакан харчової соди в бак з двома рушниками та ввімкніть цикл прання/полоскання в холодній воді з максимальною її кількістю. Рушники очистять будь-який скритий бруд, який ми розчинили, а харчова сода нейтралізує залишки оцту за завершить дезодорацію вашої пральної машини.

      Після чищення пральної машини передивіться шланги. Замінюйте їх кожні три роки або одразу, коли побачили ознаки зносу.

      Як вимити пральну машину з фронтальним завантаженням

      Необхідний час: 10 хвилин + повний цикл прання.

      Дотримуйтесь наведених нижче інструкцій щоб знати як почистити пральну машину з фронтальним завантаженням природнім шляхом, позбавити її бруду на надати свіжий аромат.

      Інвентар, який вам знадобиться:

      • безворсові мікрофібри;
      • стара зубна щітка або щітка з мьякими щітинками;
      • відро;
      • декілька рушників;
      • дистильований білий оцет;
      • харчова сода;
      • універсальний миючий засіб.

      Крок 1. Очищення гумового ущільнювачаЯк почистити прокладку пральної машини

      Покладіть товстий складений рушник на підлогу перед пральною машиною, щоб вбирати вологу. Ще один рушник покладіть під колені для комфорту, якщо бажаєте. Нанесіть на гумову прокладку зсередини дверцят миючий засіб та протріть її чистою мікрофіброю. Пальцями обережно розсуньте прокладку та повторіть те ж саме всередині виступів.

      Крок 2. Продезінфікуйте пральну машину

      В відрі змішайте 2 л гарячої води та 1 стакан білого оцту. Змочіть мікрофібру в розчині та протріть прокладку та канавки, добрячи їх пропитавши. Залиште цю суміш на декілька хвилин, поки ви переходите до наступного кроку. Ніколи не використовуйте нерозведений оцет або відбілювач для чищення ущільнювача дверцят пральної машини – він може його пошкодити.

      Крок 3. Очистіть лоток для миючих засобів

      Зніміть лоток для порошку та кондиціонеру для прання білизни та вимийте в раковині з гарячою водою. Використайте зубну щітку, щоб вичистити бруд в кутках. Добре промийте лоток та дайте йому висохнути на повітрі. Змочіть чисту мікрофібру в воді з оцтом та протріть місце для лотку в пральній машині. Встановіть лоток на місце коли він висохне.

      Крок 4. Продезінфікуйте пральну машину з фронтальним завантаженням

      Наповніть чистий порожній дозатор миючого засобу білим оцтом. Не додавайте в цей час додатковий миючий засіб, відбілювач або кондиціонер для білизни. Ввімкніть пральну машину на найвищу температуру або на цикл самоочищення, якщо він є.

      Крок 5. Очистіть пральну машину зовні

      Поки машина працює, очистіть її зовні за допомогою універсального миючого засобу та мікрофібри. В цей же час ви можете прибрати рушники з підлоги та вимити відро.

      Крок 6. Висушіть пральну машину

      Попередній крок пом’якшив прихований бруд, тому завершіть чищення пральної машини з фронтальним завантаженням, протерши внутрішню частину чистим рушником. Використайте мікрофібру щоб висушити прокладку, в тому числі між складками.

      Поради щодо підтримання чистоти пральної машини

      Поради, що наведені нижче, допоможуть зберегти вашу пральну машину чистою та свіжою в проміжку між генеральним чищенням.

      Прання рушників у відбілювачі не очищує пральну машину

      Деякі люди вважають, що достатньо випрати декілька рушників в гарячій воді з відбілювачем щоб очистити пральну машину. Але велика кількість органічних речовин може подавити здатність дезінфікуючого засобу знищувати мікробів. Таким чином, відбілювач, що працює в воді над вашими рушниками, може зробити їх чистими, але цього буде недостатньо для дезінфекції вашої пральної машини. Вам все ж таки прийдеться проводити її ретельне очищення.

      Використовуйте правильний миючий засіб

      Якщо ви волієте прати в холодній воді, оберіть миючий засіб, спеціально розроблений для низьких температур, бо він не залишить в машині слідів, що викликають неприємний запах. Для високоефективних пральних машин також варто купляти спеціальні миючі засоби, що призначені для використання у малій кількості води. Використання стандартного миючого засобу в пральній машині з низьким споживанням води призводить до появи залишків та їх накопиченню в пристрої та на вашій одежі.

      Використовуйте правильну кількість миючого засобу

      Якщо ви не використовуєте контейнер для прання, то у вас більше можливостей регулювати кількість використовуваного миючого засобу. Не дуже брудна одежа не потребує великої кількості порошку, тому використовуйте менше – зможете зекономити та не залишити слідів. Для сильно забруднених речей, таких як садовий одяг або спітніла спортивна форма, потрібна повна кількість миючого засобу, як вказано на йог пакуванні. Якщо ви використовуєте капсули, то побачите, що виробник для дуже брудних речей часто рекомендує використовувати більше однієї капсули за прання.

      Припиніть використовувати рідкий пом’якшувач тканин

      Рідкі кондиціонери для білизни працюють, покриваючи поверхню тканини поверхнево-активною речовиною на нафтовій основі. Вони призначені для того, щоб залишати легкий наліт на тканині. Якщо ви використовуєте холодну воду для прання, це теж саме, як намагатися вимити жирний посуд в раковині з холодною водою – він просто не стане чистим. Якщо вас турбує статична електрика, використовуйте оцет в циклі полоскання (його запах зникне коли одежа висохне).

      Провітрюйте пральну машину

      Після використання залиште дверцята або кришку пральної машини відкритою щонайменше на годину, щоб внутрішня частина повністю висохла. В оселях з цікавими дітьми чи домашніми тваринами спробуйте магнітний гачок на дверцята, щоб залишалася тільки щілина для потрапляння повітря.

      Читайте також:

      Чиста насадка для душу – це просто

      Як почистити мікрохвильову піч всередині

      Як відмити плитку в ванній від нальоту

      ЦІНА

      Дякуємо! Вашу заявку відправлено! Ми зв'яжемось з Вами!